Genel Bilgiler

NorsMt2, oyun hesaplarınızın güvenliğini korumayı kendine görev edinmiştir.Hesap hırsızlığı veya başka dolandırıcılık yöntemleri yüzünden mağdur duruma düşmenize engel olma amacıyla sizler için bilgi amaçlı birkaç önemli ipucu derledik. Buna rağmen başınıza böyle birşey gelirse burada ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsin.

Dikkat dolandırıcı var!

Dolandırıcıların hesabınızı çalmak için kullandığı bir takım hileler vardır. Size, NorsMt2'de şimdiye kadar rastlanan dolandırıcılık yöntemlerini göstereceğiz.
Ama dikkatli olun! Dolandırıcılar, oyuncuların hesabına el koymak için sürekli yeni yöntemler buluyor. Hangi sebeple olursa olsun hesap bilgilerinizi hiç kimseye söylememeye özen gösterin.

Sahte Ekip Üyeleri (Sahte Ekip)

NorsMt2'de rastlanan hesap hırsızlığının büyük bir kısmından işte bunlar sorumludur. Bunlar özellikle ekibin rumuzuna benzer rumuzlar („Yönetici“, „GM-XY“, „DESTEK-XY“, „NorsMT2-XY, lGMl gibi eklentiler) seçip gerçekleri çarpıtarak oyuncu bilgilerine ulaşmaya çalışıyor.

Seviye Servisi / Görev yardımı

Sözde yardımsever oyuncular da var, zor görevlerde sana yardım etmek istediklerini hattâ senin için seviye atlayacaklarını bile söylerler. Bunu yapmak için de hesap bilgilerinizin lâzım olduğunu söylerler.

Bu konuda da çok dikkatli olmanız gerekiyor çünkü böyle bir taktikle hesabınıza el koyabilirler.

Değerli eşya değiş tokuşu

Pahalı teçhizat malzemelerinizi veya diğer eşyalarınızı değiş tokuş ederken dikkatli olun!

Oyuna yeni başlayan oyuncular hırsızılık tehlikesi olduğunu bilmedikleri için, bahsi geçen eşyalar sıkça çalınır. Bu eşyaları değiş tokuş ederken her zaman eşdeğerli bir kaparo isteyin aksi takdirde eşyanızı bir daha göremeyebilirsiniz.

Eşyaları ikiye katlama

Size eşyalarınızı ikiye katlayacağına dair söz veren oyunculardan da uzak durun. Teçhizatınıza ait eşyaları kolay kolay kimseye vermeyin, aksi taktirde onları bir daha göremeyebilirsiniz.

Pahalı telefon numaralarının dağıtılması

Bazı durumlarda dolandırıcılar ücrete tabi olan 0900'lü numaralar dağıtır. Size, birkaç dakika hatta kalırsanız ücretsiz Ejder Parası elde edebileceğinizi söylerler.

Tanımadığınız biri size telefon numarası verirse sakın o numarayı aramayın, yoksa size çok pahalıya mal olabilir.

Hack dağıtımı

Oyunu manipule eden veya kurallara aykırı avantajlar sağlayan programların kullanılması yasak olduğu için bir daha girememek üzere oyundan çıkarılırsınız. Bu gibi programlarda size ait olan bilgileri ele geçiren veya başka bir şekilde zarar veren keylogger veya başka zarar verici içerik olma olasılığı çok yüksek.

Size ne kadar çekici gelirse gelsin böyle tekliflere kanmayın ve sakın böyle programları indirmeyin.

İnternet Aktarmalı Sohbet'te (IRC) dolandırıcılık

Dolandırıcılar IRC'de bile yapacaklarını yapıyor. Zararlı yazılım içeren programlar yollamak veya hesap bilgilerinize ulaşmak için herhangi bir ekip üyesinin rumuzunu kullanıp yardım isteyen oyuncularla iletişime geçiyorlar.